Drž hubu a sežer ten arsen

17. března 2014 v 20:54 | Slečna Tolstojová |  Filozofický koutek
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská blbost. I když tím prvním si nejsem docela jist.
Já vím, ten titulek vypadá dost divně. Ale co už; nevím, jak ho nazvat jinak. Koneckonců název je stejně jen zlomek důležitosti článku. Ale o tom až jindy.
Pokud nemáte rádi lidi, kteří si stěžují, nečtěte dál. Nefňukám, stěžuju si. Dneska jsme na třídní mail dostali zprávu od učitelky z chemie, ve kterém nám řekla, že už to s náma nejde a že od příští hodiny bude jiný režim. Problém je v tom, že ona je jen kapka v moři (nebo zrnko písku, chcete-li). Někdy bych nejradši začala uprostřed hodiny řvát a mlátit hlavou do zdi (i když to by se mi nemuselo vyplatit, v naší škole bych si to mohla schytat za ničení školního majetku. Ale o tom až jindy.) Nikdy jsem nebyla v jiné třídě, takže nemůžu vědět, jestli to, jak nám učitelé říkají, že jsme to nejhorší, co se ve škole nachází, je pravda nebo to říkají všem. Mně je to ale jedno.

Nejsem příliš společenský člověk a - buďme k sobě upřímní - někdy mě lidi vážně s*rou. Vzhledem k tomu, že jen málokdy někam vyrážím ven - ve společnosti někoho jiného než svých spolužáků - mám obvykle tyto záchvaty ve škole. Někdy se mi vážně chce říct všechny ty věci, které se mi honí hlavou. Jasně, jsou věci podrývající autoritu, které jsou vtipné, jako třeba když jsme loni utekli z hodiny biologie kabinetem. Ale jsou taky věci, které jsou stupidní, ubohé a totálně tupé. Nechápu, proč někteří lidi nedokážou prostě sklapnout.
Místo toho se někteří pořád otáčí, řvou na celou třídu a co já vím co ještě. kdyby tím otravovali jenom učitele, tak mi to vadí jenom hodně; můžou z toho být zbytečné problémy - nejen ze strany daného učitele, ale také třeba třídní, která už je za těch šest let taky poněkud otrávená z věčných stížností na "tu třídu delikventů" (tento výraz použila ve spojení s naší třídou zástupkyně ředitele). Jenže oni třeba ve třídě jsou i ti trapní šprti, co by rádi dávali pozor na to, co se probírá, ať už proto, že je látka zajímá nebo prostě chtějí mít dobrý zápis. (To jsem já, mimochodem.)V hluku se pracovat nedá.
Ale ne. Jediná příležitost, kdy jsou moji milovaní spolužáci zticha, nastává, když nám učitel zeměpisu řekne, že odloží písemku, když "budeme lidi". To je totiž jediný způsob, jakým si je schopen zjednat pořádek. To jsou všichni až dojímavě zticha a spolužák, který obvykle dělá největší kravál (pokud teda zrovna je ve škole a nevymlacuje si zbytky mozku z hlavy při basketu), uklidňuje celou třídu. V tu chvíli mám největší chuť řvát.
Jenže se bojím.
Strach tě neutlumuje. Strach probouzí.
Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 po6te po6te | Web | 17. března 2014 v 22:25 | Reagovat

Inu, po čase zjistíš, že stejně na všechno, co tě zajímá budeš sama - jak řekl jeden ze studentů naší školy do videoprezentace uchazečům (video bylo posléze spíš zveřejněno jako sranda, než skutečný reklamní materiál..):
"Tahle škola je super v tom, že všechno, co jsem se dosud naučil, jsem se naučil sám." (nebo něco v tom smyslu) a arsenoidů (já jim říkám řvoucí paviáni) je všude kolem dost, to je pravda :D .. No, jestli bys měla zájem, mohu video vyhledat, ale asi ti to nic neřekne.
Nicméně se tak trochu nesměle omlouvám za mou deviantnost všechno ti komentovat; když já si nemůžu pomoct.

2 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 18. března 2014 v 6:46 | Reagovat

[1]: No aspoň to propagační video u vás udělali. U nás to radši ani nezkouší a reklamu si dělají tím, že nás navštívil prezident. :D
Jo tak tenhle pocit mám z letošního roku angličtiny. Jako asi si nemám co stěžovat, protože prostě jsem o úroveň dál, takže nemůžu očekávat, že se něco naučím. Ale stejně, jediná slovíčka, která ze mě učitelka vyrazila na písemce a musela jsem se je naučit pro tyto účely, jsem dávno zapomněla, protože se týkala různých druhů aut. Takže v jistém smyslu vím, co myslíš.
ten termín arsenoidi se mi fakt líbí, asi ho použiju :D
Omlouváš? proč? O.o jsem strašně ráda pokaždé, když vidím, žes mi něco okomentoval.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama