Sleduj moje podvazky

19. března 2014 v 18:15 | Slečna Tolstojová |  Filozofický koutek
Tak se nám zase udělalo hnusně, teda aspoň tady, kde bydlím. Abych řekla pravdu, dost mě to štve a dneska mě probudil prudký liják. (Nesnáším věci, co mě budí.) Ale je tu jedna věc, která zmizela spolu s deštěm a chladnou frontou, která mi vážně nechybí.
Znáte ten pocit, když si pěkně vykračujete v džínách a rozepnuté mikině, případně s bundou přehozenou přes předloktí, nasáváte světlo a tvoříte zásoby vitaminu D na horší časy, šťastni, že konečně zmizelo to příšerné bláto takže si můžete vykračovat přes trávníky bez obav ze znečistěných bot? Tak se spolu přenesme do této situace; vykračujete si ze školy, spokojeni, že jste přežili další úmorný den a s úsměvem na tváři se rozhlížíte po svém okolí. Vane mírný větřík, který si hraje ve vašich vlasech a rozverně vás hladí po tvářích, ve vzduchu jsou cítit vůně rozkvetlých stromů, ze kterých máte radost (pokud nejste alergik). Pozorujete kachny na řece, psy v parku nebo třeba i děti na pískovišti, když vtom spatříte něco, co tuto idylku rozbije.

Fajn, to byla trocha poetiky a dramatu, a teď vážně. To, o čem se chci zmínit, jelikož mi to už několik dní vrtá hlavou, je otázka, proč dívky v polovině března nosí kraťasy. Ráno bylo na teploměru minus půl stupně, což sice není absolutní nula a voda v ostřikovačích asi taky nezmrzne, ale jako kdovíjaké horko mi to taky nepřipadne. A přesto ve škole potkávám houfy holek v kraťasech "podprdelní" délky. Skoro se v džínách a svetru začnu potit.
Přirozeně, minus nula je minus nula a to se s celýma nohama venku sice vydržet dá, ale není to kdovíco. A pak přijde ta spásná myšlenka, jak zařídit, aby mohly už v březnu odhalit co největší část těla, aby kluci náhodou nezapomněli, že ty nohy mají. Jistě v listopadu nosí v desíti stupních péřové bundy, hovorově nazývané spacáky, válenky, šíleně nepohodlné a nezdravé tlusté ponožky s plátkem gumy naspod, jejichž předchůdce nosí lidé v Rusku na opravdové boty, a na povel se třesou se slovy: "Ty vole, dneska je fakt kosa." Teď v březnu vytáhnou svůj letní šatník, protože zvyk velí být originální. Bohužel to začíná vypadat, že originální budu spíš já v dlouhých kalhotách. Ale o tom teď nemluvím.
Jak tedy vyřešit ten problém; jak být polonahá a nezmrznout? A ano, už slyším odpověď. Silonové punčocháče.
Pro ty z vás - pánové - kteří punčocháče nenosí - každá z těchto věciček má těsně při začátku "nohavic" (?) takový tmavší, tužší pruh, aby déle vydržely. On sice není nijak dlouhý, takže za normálních okolností není vidět, ale v těch kraťasách to vidět jde a to hodně.
Pokaždé, když to vidím, nevím, jestli se mám smát nebo brečet.
Nebo si další den obléct kraťasy a k nim punčochy na podvazcích.
Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PM PM | Web | 20. března 2014 v 9:13 | Reagovat

Taky jsem se nad tím vždycky pozastavoval. Nejlepší obrázek, co mi vždycky vžene až slzy do očí, a to ani nevím, jestli ze smíchu nebo smutku je, když si zajdu už jen do jakéhokoliv obchoďáku.
Úplně nejhorší jsou na těchto holkách ty mejkapy. Přemýšlel jsem, že napíši povídku o mejkapových příšerách. Inspirovala mě tehdy jedna osoba na internátu. Docházel jsem nějak pozdě večer, očka už byla unavená a ze stínu zákoutí domova mládeže se vynořila postava s černými vlasy a nepřirozenou tunou mejkapu - vypadala - no prostě stvůra! A její zjev byl pro mé srdce až skoro zastavující. Hrůza, ten mejkap, obrovské lesklé tlusté nehezké péřové bundy  a tyhle věci.

2 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 20. března 2014 v 16:45 | Reagovat

[1]: Nejúčinnější obrana proti těmhle šokům v obchoďáku je chodit tam, kam tyhle příšery nechodí a zdržovat se na chodbách co možná nejméně. Je až pozoruhodné, jak jejich koncentrace klesne, když vejdu do knihkupectví, obchodu s komiksy nebo butiku, kde neseženu kalhoty za 150 korun. :D
Znám, měli jsme jednu podobnou ve škole, ta byla odbarvená na blond, měla úplně černá obočí a poněkud zapomněla, že si makeup musí dát i na krk, který měla světlejší než obličej a flekatý. O.o

3 po6te po6te | Web | 21. března 2014 v 10:33 | Reagovat

[2]: Cháchá.., tak ty jsou ze všech nejlepší. Docela mi to připomnělo Dominiku Myslivcovou, když si zvětšovala poprsí pomocí tužek na oči a podobných věcí, taky dost dobrý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama