Androidí dětičky

8. dubna 2014 v 21:11 | Slečna Tolstojová |  Filozofický koutek
Určitě jste se s tím taky setkali - mobily a jiné elektronické vynálezy ve třídě versus občas zoufalí občas prostě jen totálně nasraní učitelé. Já mezi tím sedím a spokojeně si čtu knížku, protože ty učitelé většinou ignorují. Nestěžuju si, ale upřímně řečeno tenhle jejich přístup nechápu. Děcka, která si na mobilu tiše hrají případně posílají zprávy obrovského významu přes facebook či messenger, by jinak žvanila, házela po třídě papírky, chechtala se a jiným způsobem narušovala hodinu. Je vážně horší, když poklidně sledují basket nebo si posílají přes snapchat obrázky žvýkaček nalepených ze spodní strany lavice, než když po sobě pořvávají?

Já si to nemyslím. A přesto, že jsem mobil v hodině během celé své školní kariéry vytáhla v minimálním množství případů - a to ponejvíc v minulých třech týdnech, kdy jsem neměla hodinky - s tímhle nesouhlasím. Je to hovadina. Jako šprt - tedy aspoň relativní, jelikož strávím většinu hodin s knížkou - jsem mnohem radši, když mají dovoleno hrát si s mobilem a drží hubu, místo aby žvanili a vytáčeli mě i učitele. V některých hodinách bych pozor dávala velice ráda. Například v biologii, kterou hodlám v životě uplatňovat. Učitelka probírá jako blázen, takže si spolehlivě zaručuje, že kdo chce dávat pozor, nedělá v jejích hodinách nic jiného, než že píše jako fretka. Je jí fuk, co ostatní dělají, zajímají ji jedině známky (a písemky nejsou žádný med, to mi věřte). A všem to vyhovuje; kluci surfují po internetu a dostávají trojky a mě neruší jejich žvanění.
Mě mobil třeba vůbec nezajímá a knížku mi naprostá většina učitelů nebere, což je poněkud divné, jelikož tím ruším skoro víc, než moji spolužáci svými elektronickými zařízeními. Ale zřejmě je společensky přijatelnější šustit stránkami než klikat na obrazovky.
Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 po6te po6te | Web | 8. dubna 2014 v 21:17 | Reagovat

Přál bych ti školu, jako je ta moje. Já jsem docela spokojen, jelikož je nás málo a občas se stane, že to někoho zajímá .. Teda jestli to není proto, že nemáme matiku, fyziku, biologii, chemii ani jinou ii (i když taková fyzika by mi vůbec nevadila) .. :D

2 i r i s i r i s | Web | 8. dubna 2014 v 21:23 | Reagovat

Zajímavá úvaha. Takhle jsem o tom ještě nikdy nepřemýšlela a máš pravdu. Vlastně jsi mi přinesla jiný pohled na věc - opravdu je lepší, když matlají po obrazovkách, než aby převraceli lavice. Mne na tom štve jen to, že studenty na našem osmiletém gymnáziu (kam by se teoreticky měli dostat jen ti, které to učení aspoň trochu zajímá a baví) zajímá víc instagram než Lumírovci (jeden příklad za všechny).
Jinak, mne by asi knížku v hodině nikdo nepovolil. Dovolují to jen jedné mé kamarádce v hodinách angličtiny, protože ta umí anglicky dokonale a navíc si čte anglickou knížku. :-)

3 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 9. dubna 2014 v 14:27 | Reagovat

[1]: Abych řekla pravdu, čím jsem starší, tím víc zpochybňuju moudrost svého rozhodnutí jít na gympl. Jenže tenkrát mi bylo čerstvě jedenáct let, takže to s životními cíli a názory nebylo kdovíco, ale už tehdy jsem trpěla neodbytnou potřebou všem dokázat, že jsem nejlepší. A proto jsem se musela dostat na gympl a když už jsem byla pátá na přijímačkách, tak necouvnu, že jo. Ale přece jen je mi občas líto, že nechodím na školu, kam chodí sestra. Učí se jazyky, jezdí na zájezdy, zatímco my počítáme a sázíme rododendrony. ale co nadělám.

[2]: Děkuju. Mě osobně to napadlo, minulý týden, když jsem se dívala, jak moc je třída klidnější. Jo tak to chápu, ale co naděláš. zvlášť na osmiletka se dostanou i děcka, která jsou "jenom" chytrá a později se odmítají učit. Vím přesně, co myslíš. ty třeba, jelikož jsi mladší než já, ses dostávala na gympl za jiných okolností, ale nás bylo opravdu maličko.
Tak to máš blbý. Já nevím, co bych v některých hodinách dělala. Taky si v angličtině můžu číst, ale jelikož tu knížku používám i v jiných předmětech, tak ne v angličtině, protože se mi na to přece jen hůř soustředí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama