Jeanny (Falco)

9. dubna 2014 v 19:07 | Slečna Tolstojová |  Písnička na každý den
Jestli jste si všimli názvu rubriky ( slovo rubrika je fakt divné, jen tak mimochodem), pochopili jste, že chci každý den, pokud to bude jen trochu možné, přidat písničku, kterou si z nějakého důvodu pouštím. Potom přidám krátké pojednání o tom, proč tahle písnička, co se mi na ní líbí nebo kde jsem k ní přišla a samozřejmě video. Dopředu vám říkám, že většina písniček bude bez klipu tedy buď ve verzi s rozepsaným textem nebo třeba s fotkami. videoklipy v naprosté většině případů nenávidím.


A teď už k samotné písničce. Jako první jsem vybrala skladbu Jeanny od rakouského zpěváka Falca. Přišlo mi jedině vhodné, že začnu tenhle projekt zrovna s Jeanny, která je mojí suverénně nejoblíbenější. Měla jsem období, kdy jsem na ní byla závislá; poslouchala jsem ji klidně i desetkrát za sebou, neusnula jsem bez ní. Bylo to hodně zvláštní, jelikož já nejsem člověk, jehož život by stál a padal na hudbě. Poslouchám ráda, ale dokážu se bez hudby v pohodě obejít.
Přišla jsem na ni vlastně úplně náhodou; taťka v rámci přepínání programů narazil v televizi na dokument o Falcovi. Kdovíproč jsem se dívala s ním a protože mám pro hrané dokumenty - tedy filmy založené na skutečné události - slabost, zapůsobilo to na mě. Prošmejdila jsem naši sbírku cédéček a našla jedno právě od Falca. Nepamatuji si, jestli si mě Jeanny získala na první poslech, nebo to chvíli trvalo, ale stalo se.
Samozřejmě vím, o čem písnička je, ale v době, kdy jsem s ní trávila nejvíc času, jsem ani neplánovala učit se německy. A přece si mě získala. Nevím, jestli procítěným refrénem, jehož naléhavost je téměř hmatatelná, či střídáním němčiny a angličtiny, ale tuhle písničku prostě zbožňuju.Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 po6te po6te | Web | 9. dubna 2014 v 21:02 | Reagovat

Oldschooly. Já jsem si zase nedávno ujížděl na staré písničce Big In Japan od Alphaville (https://www.youtube.com/watch?v=2pEnmTfBXn8)
...Srandovní věc.

2 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 10. dubna 2014 v 6:39 | Reagovat

Ta je náhodou dobrá. :P :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama