Proč dávat pozor ve škole

24. května 2014 v 9:59 | Slečna Tolstojová |  Střípky světa
Já vím, tohle vypadá divně. Nebojte, nehodlám vás navádět k tomu, abyste vždy a za všech okolností byli ve škole stoprocentně bdělí, já to taky nedělám. (Nemyslím si ani, že je to žádoucí, podle mě není potřeba dávat pozor celou hodinu na to, abyste úspěšně pochopili probíranou látku.) Chtěla jsem jen říct, abyste některé věci nevypouštěli úplně se slovy "To nikdy nebudu potřebovat."

Taky jsem si to říkala. Sice jsem stále nepřišla na to, jak bych mohla v budoucnu uplatnit soustavu kvadratických nerovnic, ale nikdy neříkej nikdy. K jádru věci - loni jsme v informatice dělali základy tvoření webových stránek. "Blbost," říkala jsem si, "stránky tvořit nebudu, a navíc takhle stránky nevypadají, tohle je jenom neužitečný základ." V tu chvíli celkem logická domněnka; všechny stránky, které na webu okupuje moje maličkost, jsou zaštítěné, patří někomu, postarají se o to, aby byla stránka naformátovaná.
Chyba. V úterý jsem si konečně založila účet na stránce Archive of our own. (Kdyby někoho zajímalo srovnání AO3 a Fanfiction.net z pohledu uživatele obou, dejte říct.) Nadšeně jsem zveřejnila pár příběhů a do večera mi dokonce přišel první komentář! (což je šest týdnů dříve, než jsem dostala koment na fanfiction, btw). Dozvěděla jsem se, že moje příběhy jsou dobré, ale špatně čitelné, protože mezi odstavci chybí mezery.
Abyste rozuměli - někteří lidi jsou děsně líní udržet pozornost či co a vyžadují mezery mezi odstavci. Mně se to příčí a proto je vždycky ve wordu zlikviduju. Nu což, rozhodla jsem se je tam udělat; ať jsou čtenáři spokojení. A ejhle, samotné fyzické udělání mezery nestačí, musíte ji zadat přes - pozor - webový příkaz.
A tady přichází ono ponaučení - nikdy nezatracuj to, co ti škola narve do hlavy, protože se to občas může hodit. Jenom kdyby ta znalost za mě taky odskákala každý odstavec...
Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PM PM | Web | 25. května 2014 v 22:59 | Reagovat

Spolužička zase s prstem zdviženým tvrdí k ekonomice: "NEBUDU se to učit! To jsou prostě hovna!". A já mám stejný názor, ale učit se to budu; hodit se to může a kapacita mozku je zatím zdá se zřetelně nevyužitá.. :D

2 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 26. května 2014 v 6:45 | Reagovat

[1]: Ekonomiku máme až příští rok a učitel pořád vyhrožuje, že to už se budeme muset učit, ne jak letos v politologii. :D Uvidíme no.

3 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 31. května 2014 v 9:52 | Reagovat

Já se snažím ve škole dávat pozor  na úplně všechno - ale to je asi normální, když jsem teprve v kvartě (neboli deváté třídě) a zatím se mi nezdá, že by nás nějak zahlcovali. Ale příští rok začnu mít latinu, ruštinu a kdovíco ještě, takže se asi místy budu muset vykašlat třeba na fyziku, která mne nezajímá.
V informatice se zatím učíme jen pracovat s Windows, takže to se dá celkem lehce vstřebat, i když se člověk moc nesoustředí - ale až budeme probírat  tvorbu webových stránek, pokusím se na to soustředit. Kdoví, kdy to budu potřebovat, přesně, jak píšeš.
Mimochodem, mohla bych se na ty tvé stránky podívat? :-)

4 Slečna Tolstojová Slečna Tolstojová | Web | 5. června 2014 v 19:13 | Reagovat

[3]: Tak já taky dávám pozor, ale některé věci vypouštím, jakmile z nich dostanu známku. To, že jsi "teprve v kvartě" a "všechno bude daleko horší, až budete fakt na gymplu", pusť z hlavy, jsou to kecy. Mám už téměř za sebou sextu a zatím mi nejhorší přišla tercie. :D
Webovky byly daleko větší sranda než Windows protože jsi pak viděla, jak se z těch řádečků vytváří opravdová stránka. Ale i tak to bylo divný.
Určitě :) http://archiveofourown.org/users/ellstra
https://www.fanfiction.net/u/4368173/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama