Nenapsal nic významného, ale byl to komunista, a tak se o něm učíme

19. března 2015 v 17:53 | Slečna Tolstojová |  Střípky světa
Pokaždé, když mám trochu času, otevřu si jeden z článků, které na mě koukají když najedu na stránku blog.cz. Někdy si pošušňám na pěkném, propracovaném vyprávění plném sofistikovaných metafor a slovních obratů, zhlédnu hezké a originální layouty blogů a pobavím se u toho, co o sobě blogeři řeknou v boxu v menu. A jindy nestačím zírat, co se to dostalo všem na oči.

Nechci nikoho odsuzovat za to, co na svůj blog píše. Taky nejsem Aristoteles a taky jsem měla blog, když mi bylo třináct. Určitě je fajn, když se člověk chce rozvíjet, když psaní trénuje a když si nachází internetové přátele, když mu to ve skutečném životě třeba až tak dobře nejde. K tomu je blog určený a já jsem ráda, že tu pro nás je. To ovšem neznamená můj souhlas s myšlenkou, že každý může napsat článek, který se objeví na hlavní straně blog.cz.
Chápu, že se pravděpodobně jedná o akci bloggeři bloggerům a že se jejím prostřednictvím mají prezentovat různé typy lidí a blogů ale přesto... Taky se v seznamu děl k povinné četbě nesetkáte s tím, co napsali spisovatelé do šuplíku v patnácti letech (vyjma J.A. Rimbauda, ale výjimky potvrzují pravidlo.)
Kdo tedy vybírá, které blogy a články se zde objeví? Protože já jsem během posledního týdne narazila na dva články od stejné slečny a ačkoli byly oba zajímavé, nemůžu se ubránit dojmu, že pravděpodobně existují i jiné skvělé názory, které kdo na svém blogu komentoval.
Slečna Tolstojová konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama