Zaujalo mě

Město na okraji věčnosti

30. března 2014 v 15:40 | Slečna Tolstojová
Když už jsme u toho cestování časem, vzpomněla jsem si na jednu epizodu Star Treku, která mě velice zaujala. Zrovna nedávno jsem si ji pouštěla znovu, protože jsem si koupila první díl trilogie Zkouška ohněm, jež je inspirována právě touto epizodou. Samostatný článek o Star Treku hodlám napsat taky, ale prozatím jsem líná. (Napsat recenzi je odporně zdlouhavé. Zvlášť pokud to není jen recenze, ale článek, kterým vás chci podnítit ke sledování/ čtení něčeho, co mám ráda.)
Ale to není podstatné pro tenhle článek. Klidně ho můžete číst i když nemáte o Star Treku ani tušení; budu totiž tuto epizodu používat k podpoření svých myšlenek, ale nebudu psát jen o ní. Město na okraji věčnosti je epizoda první série původního Star Treku. Pokud máte o ST aspoň mlhavé povědomí, víte, že existuje více různých seriálů pod tímhle názvem, které se odehrávají ve stejném vesmíru, ale příliš na sebe nenavazují. Já osobně jsem viděla jen úplně původní sérii a zatím přemýšlím, jestli se podívám i na jiné.
Posádka hvězdné lodi Enterprise objeví při svých cestách vesmírem podivné výboje energie. Následkem jednoho z otřesů lodí si lodní doktor McCoy vpraví do těla lék, který v příliš vysoké dávce způsobuje paranoiu. McCoy se transportuje na povrch planety, kam se za ním vydává výsadek čítající také kapitána Kirka a prvního důstojníka Spocka. Ti naleznou bránu do minulosti - je skrze ni možné přesunout se do jakéhokoli místa v historii. V nestřeženém okamžiku se McCoy proplíží kolem výsadku, skočí do brány a zmizí v čase. Tam ale udělá něco, co změní dějiny tak zásadním způsobem, že Enterprise a celý vesmír, který výsadek znal, zmizí.
 
 

Reklama

Rubriky